Wybory ławników

WYBORY ŁAWNIKÓW kadencja 2020-2023

Przewodniczący Rady Gminy Skrwilno informuje, że w terminie do dnia 30 czerwca 2019 r. Rada Gminy Skrwilno przyjmuje zgłoszenia kandydatów na ławników na kadencję 2020-2023

W dniu 31 grudnia 2019 roku upływa kadencja ławników sądów powszechnych 2016-2019. W związku z tym Prezes Sądu Rejonowego w Rypinie poinformował Radę Gminy Skrwilno, że liczba wybieranych ławników z gminy Skrwilno, do Sądu Rejonowego w Rypinie wynosi 1.

Zgłaszanie kandydatów:
Kandydatów na ławników zgłaszają Radzie Gminy Skrwilno prezesi właściwych sądów, stowarzyszenia, inne organizacje społeczne i zawodowe, zarejestrowane na podstawie przepisów prawa, z wyłączeniem partii politycznych, oraz co najmniej pięćdziesięciu obywateli mających czynne prawo wyborcze, zamieszkujących stale na terenie gminy dokonującej wyboru.

Termin zgłaszania kandydatów na ławników upływa z dniem 30.06.2019 r. Zgłoszenia przyjmowane są Urzędzie Gminy w Skrwilnie w godzinach pracy Urzędu.

Wzór karty zgłoszenia, listy osób zgłaszających kandydata na ławnika oraz wzory oświadczeń dostępne są w godzinach pracy Urzędu Gminy w Skrwilnie – Biurze Rady Gminy Skrwilno ., I piętro, pokój nr 33, oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy w Skrwilnie w zakładce Aktualności – Wybory ławników.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu 730009593.

Załączniki

Informacje

Rejestr zmian

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>